خبـــر

برگزاری اولین جلسه از سلسله همایش های کارنامه چهل سالگی انقلاب
اولین همایش کارنامه چهل سالگی انقلاب شب گذشته 26 مهر 97 با موضوع "دوقطبی ها و شکاف های اجتماعی" و با حضور محسن مهدیان و عزت الله ضرغامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت برگزار شد.

اولین همایش کارنامه چهل سالگی انقلاب شب گذشته 26 مهر 97 با موضوع "دوقطبی ها و شکاف های اجتماعی" و با حضور محسن مهدیان و عزت الله ضرغامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای محسن مهدیان، فعال رسانه ای اصولگرا با توجه به موضوع برنامه به ارائه سخنرانی تِد نمود. در ادامه آقای مهندس ضرغامی سخنرای نسبتا کوتاهی در خصوص دوقطبی ها و شکاف های جامعه ایراد نمود و سپس به سوالات و چالش های مطرح شده پاسخ داد.

خلاصه ای از سخنرانی مهندس ضرغامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

راه حل مشکلات در گفت‌وگوهای دو و چندطرفه آزاداندیشانه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: راه حل مشکلات در گفت‌وگوهای دو و چندطرفه آزاداندیشانه است و باید در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی یک برنامه و هدفگذاری ۵۰ ساله را براساس توامندی‌هایمان و همچنین خواسته مقام معظم رهبری داشته باشیم.

سیدعزت‌الله ضرغامی در سلسله همایش‌های کارنامه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی که با محوریت بررسی آسیب‌ها و مشکلات پیش‌رو برگزار شد، اظهار داشت: ما نیاز داریم که بدون تعارف گفت‌وگو و اندیشه‌ورزی و آزاداندیشی‌ای که مورد تاکید و سفارش مقام معظم رهبری بوده را داشته باشیم، چیزی که تاکنون دیده نشده و راه حل مشکلات در گفت‌وگوهای دو و چندطرفه آزاداندیشانه است.

وی افزود: در زمانی که در صداوسیما بودم به دنبال اجرای برنامه‌های و گفت‌وگوهای آزاداندیشانه چندصدایی بودم که با صلاحدید مقام معظم رهبری انجام نشد و ایشان نظرشان این بود که این موارد قابل طرح در صداوسیما نیست و فرمودند که وقتی مردم چیزی را در تلویزیون می‌بینند و یا در رادیو می شونند ممکن است که آن موضوع را کامل و به درستی نبینند و نشنوند و دچار شک و تردید شوند و بهتر است که گفت‌وگوها کمتر رسانه‌ای شود و در جمع‌های تخصصی و صمیمی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما تنها وحدت شب انتخاباتی نمی‌خواهیم، گفت: وحدت را در همه شرایط می‌خواهیم و وحدت را نباید تنها معطوف به ایام خاص همچون تحریم، انتخابات، مقابله با دشمنان و غیره بکنیم و باید با همین گفت‌وگوها پایه‌های دینی و اعتقادی مردم را تقویت کنیم و بسیاری از آثار ماندگار شیعه در طول تاریخ پاسخ درست و منطقی به شبهات موجود بوده است و من خودم معتقد به گفت‌وگوهای منصفانه، عادلانه و هدفمند دو و چندطرفه هستم.

ضرغامی تصریح کرد: برای من مهم بود که چرا فرزند آقای زم (روح‌الله زم) با وجود آن همه نزدیکی‌ای که با مقام معظم رهبری داشت مدیر آمدنیوز بشود؟ و برای ضرغامی هم مهم است که اگر می‌خواهد پاسخی را محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران عرض کند، آن پاسخ شفاف، کامل و صادقانه باشد.

وی تاکید کرد: بارها به مسئولان قضایی گفته‌ام اگر اسلامی و دینی عمل نمی‌کنیم باید علتش را شناسایی کنید و ما کمتر از غربی‌ها که همان شیوه‌های غلط را به درستی اجرا می‌کنند کمتر نیستیم و باید نطابق شیوه اسلامی و دینی عمل کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آسیب‌ در موجود زنده است و موجود مرده آسیبی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی آسیب‌شناسی داشته باشیم باید آسیب شناسی درستی داشته باشیم باید در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی یک برنامه و هدفگذاری ۵۰ ساله را براساس توامندی‌هایمان و همچنین خواسته مقام معظم رهبری داشته باشیم.

ضرغامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند ما داشته‌ها و منابع زیادی داریم، اما متاسفانه عقب‌ماندگی‌های زیادی هم داریم و از داشته‌ها د منابعمان به‌خوبی استفاده نکردیم و غرق در نداشته‌ها شدیم و دست و نگاهمان به سوی کشور‌هایی است که نه تنها دوست ما نیستند، بلکه دشمن ما هستند.

وی با بیان اینکه ایجاد دو قطبی‌ها برای کشورمان مفید نیست، افزود: ما باید از دو قطبی‌ها و گسل‌های دشمن‌ساز پرهیز کنیم و برخی وقت‌ها حرف خام و ناپخته یک مسئول دو قطبی ایجاد می‌کند و هزینه حرف نادرست یک نفر را با باید یک جماعت حزب‌اللهی بدهند؛ آقای دادستان نباید حرفی را می‌زند که ناخواسته دو قطبی ایجاد می‌شود و سخنانش در ۳ نوبت ایجاد گسل کرد و من ورود پیدا کردم از ایجاد دو قطبی‌ها جلوگیری شود و گفتم که این اظهارات به‌طور کامل غلط است؛ همچنین در سال ۹۶ هم گفتم روحانی با وجود عملکرد خوبی که در ۴ سال نخست نداشت با یک اقدام زیرکانه و ظاهری آرام و ایجاد ترس و فوبیا برای اقشاری که احساس تکلیف می‌کرد در برخی نقاط کشور به‌خصوص مشهد بیش از ۱۵ درصد رای‌هایش را محقق کرد.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه ما در شرایط ذهنی دچار بحران و در شرایط عینی درگیر برخی از چالش‌های جدی هستیم، بیان کرد: راه حل مواجهه با مشکلات هم در دو بخش است که بخش نخست آن تغییر شرایط ذهنی جامعه و ایجاد احساس امنیت و امید و بخش دوم آن اصلاح شرایط عینی با تمرکز بر حل مشکلات اولویت‌دار بوده است و در این راستا مهمترین وظیفه نیروهای انقلابی تبیین همدلانه و مطالبه هوشمندانه است و مقام معظم رهبری فرمودند هرکس که خیر و صلاح مردم را بخواهد خودی و هرکس که نخواهد بی‌خودی است.

ی تاکید کرد: ما باید از ولی‌فقیه برای حل مشکلات مطالبه‌گری کنیم تا ایشان با دقت تمام بهترین راه حل مشکلات موجود را معرفی کنند و اگر این مطالبه‌گری از مقام عظمای ولایت نباشد و از شخص دیگری باشد نتیجه‌ مطلوب هم حاصل نمی‌شود، زیرا مقام معظم رهبری ستون و پشتوانه قوی کشور هستند و نباید به کسی جز ایشان تکیه کنیم.

وی تاکید کرد: ما باید از ولی‌فقیه برای حل مشکلات مطالبه‌گری کنیم تا ایشان با دقت تمام بهترین راه حل مشکلات موجود را معرفی کنند و اگر این مطالبه‌گری از مقام عظمای ولایت نباشد و از شخص دیگری باشد نتیجه‌ مطلوب هم حاصل نمی‌شود، زیرا مقام معظم رهبری ستون و پشتوانه قوی کشور هستند و نباید به کسی جز ایشان تکیه کنیم.
اخبار مرتبط
پاسخ به