خبـــر

سلسله همایش های "چالش های چهل سالگی" برگزار میشود
حضور حجت الاسلام دکتر رئیسی، دکتر محمدرضا عارف، دکتر محسن رضائی، دکتر محمدباقر قالیباف، رضا امیرخانی، حسین دهباشی، عادل پیغامی، مجید حسینی، محسن حسام مظاهری و فریدالدین حداد در سلسله همایش های "چالش های چهل سالگی" جبهه آرمانخواهان واقع بین.

گام نهادن در آغازین سال­های دهه پنجم انقلاب اسلامی از یکسو همراه با افتخاری به قامت 40 سال پیشرفت و استقامت است و از دیگرسو بزنگاهی است برای ژرف اندیشی پیرامون راه­های رفته و نارفته. چنانچه با نگاهی مبتنی بر آرمان­ها و درعین حال واقع­بینانه به شرایط فعلی کشور بنگریم، در عرصه­ی سیاست خارجه، به جرات می­توان استقلال و عزت ملت ایران را بی­مانند دانست و رشد در سایر عرصه­ها چون سیاست داخلی، صدور فرهنگ انقلابی، امیدبخشی به مستضعفان جهان، مردم سالاری حقیقی، حفظ مبانی و سلوک دینی، خدمت رسانی به روستاها، پیشرفت لجستیکی و... غیر قابل انکار بوده که طبیعتا همگی مرهون نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

اما به نظر می­رسد در کنار تمام این پیشرفت­ها، چالش­هایی نیز در مسیر اوج نظام صف­آرایی کرده­اند. چالش­هایی که چنان­چه با مصلحت­اندیشی­های خیالی چشم بر آنان ببندیم از بین نخواهند رفت بلکه روز به روز بغرنج­تر نیز خواهند شد. چالش­هایی که بهترین مرجع یافت آنان، سخنان مقام معظم رهبری است. آن­چه بار مسئولیت را سنگین­تر نیز می­کند وظیفه­ای است که بر دوش مردم و جریانات مردم نهاد گذاشته شده است. پس این­گونه به نظر می­رسد که بحث و اندیشه­ورزی درون گفتمان و در عین حال فراجناحی، ضرورتی است غیرقابل انکار و نهاده شده بر ضمه­ی جریانات مردم­نهاد که چنانچه مورد پرداخت قرار نگیرد، قصوری است نابخشودنی.

جبهه آرمان­خواهان واقع­بین به عنوان یک جریان مردم نهاد و مستقل، بر آن است تا سلسله همایش­هایی را با عنوان " چالش های 40 سالگی " به منظور بررسی مسائل؛ فرصت ها و چالش های انقلاب اسلامی در دهه پنجم، با قالبی نو و جذاب ویژه دانشجویان، طلاب و فعالان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شهر مقدس مشهد برگزار نماید.

محور موضوعات:

1-آرمان ها و ارزش های دهه پنجم انقلاب

2-کارآمدی نظام جمهوری اسلامی

3-مبارزه با فساد و اهتمام جمهوری اسلامی

4-سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی

اساتید:

سخنرانان بخش اصلی: حجت الاسلام دکتررئیسی، دکتر محمدرضا عارف، دکتر محسن رضائی، دکتر محمدباقر قالیباف 

سخنرانان بخش تد(TED): رضا امیرخانی، حسین دهباشی، عادل پیغامی، مجید حسینی، محسن حسام مظاهری، فریدالدین حداد

زمان برگزاری: بهار و تابستان 1397

مکان: سالن اجتماعات روزنامه قدس

علاقه‌مندان جهت حضور دراین همایش‌ها می‌توانند ازطریق بخش ثبت‌نام همایش ها(در صفحه اصلی سایت) و یا ارسال نام‌ و‌ نام‌خانوادگی خود به شماره تماس 09031624323 اقدام نموده و همچنین جهت اطلاع بیشتر از محتوای آن به آدرس کانال در پیام رسان‌های زیر مراجعه نمایند.

آدرس کانال همایش ها:

پیام رسان سروش: http://sapp.ir/chalesh_40_salegi

پیام رسان ایتا: http://eitaa.com/chalesh_40_salegiاخبار مرتبط
پاسخ به